Özgürlük Duası

 

Eğer Kürtaj Yaptırdıysan 

 

Rab İsa,   

Alçakgönüllü bir yürekle senin tahtına yaklaşıyorum. Şimdi senin değerli kanının altına giriyorum. İsa, Sen benim Başkahinimsin. İşlemiş olduğum her bir kürtaj eyleminden dolayı senden tövbe ediyorum. Bir canlının yaşamına son verdiğim için beni bağışla ve İsa Mesih’in adında beni bu günahtan tertemiz yıka. Rab, yüreğime şifa ver ve beni bugün sevginle doldur. Her tür suçluluk ve utanç ruhunu İsa Mesih’in adında bağlıyorum ve tüm bunlara İsa Mesih’in kanıyla son veriyorum. Ben özgürüm. 

 

Rab, bebeğimle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Beni tertemiz yıkadığın ve bana sende yepyeni bir başlangıç verdiğin için teşekkür ederim! Rab beni yönlendir ve yönet. Yaşadığım kötü deneyimleri kullan ve diğer insanlara yardımcı olabilmem için bana güç ver. Bana verdiğin özgürlük için teşekkür ederim. İsa Mesih’in adında. Amin. 

 

 

Eğer bebekken kürtaj tehlikesi atlatmış birisiyseniz 

 

Rab İsa, 

Şimdi huzurundayım ve hayatımı kurtardığın için sana teşekkür ederim.  

 

Baba, yaşamım için bir planın olduğunu biliyorum. Yaşamım senin için o kadar büyük bir öneme sahipti ki, beni yarattın ve ölümün tuzaklarından kurtardın. Senden dolayı hayattayım, Rab. Beni kurtardığın için teşekkür ederim. 

 

Rab İsa, yaşamıma son vermeye çalışan annemi ve babamı bağışlayabilmem için bana yardımcı ol. Rab, sen çarmıh üzerinde, yanındaki katillere nasıl merhamet gösterdiysen ben de merhametli olabilmem için bana yardımcı ol. Sen, “Baba, onları bağışla, çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar” diye haykırdın. İsa, şimdi yüreğimi dinle. Ben de aynı şekilde yakarıyorum. Annemi ve Babamı bağışla ve sen bağışladığın gibi benim de bağışlamama yardımcı ol. Rab İsa, onlardan nefret etmek istemiyorum ama onlara karşı merhametle dolu olmak ve onları senin gözlerinle görmek istiyorum. 

 

Her tür terk edilme, reddedilme, nefret, acılık ve öfke hislerine İsa Mesih’in adında karşı duruyorum. Bu ruhların köküne iniyorum ve onları İsa Mesih’in adında bağlıyorum ve kovuyorum. Beni yaralamış herkesi yürekten bağışlıyorum. Ben İsa Mesih’in kanının altındayım ve özgürüm. Sevildim ve kabul edildim. Göksel Babam beni kayırıyor. Hayatım aklımın alamayacağı kadar bereketlerle dolu. Ben dünyanın en büyük ailesinin bir üyesiyim – Tanrı’nın ailesine aitim. 

 

Tanrım, senin benim için planların hayal edebileceklerimin de çok ötesinde. Benim için yaptıklarını cesaretle paylaşabilmeme yardımcı ol. Ben bir mucizeyim ve mucizevi bir şekilde dünyaya gelmiş bir bebeğim. Sana yücelik getirmek ve Sana hizmet etmek için doğdum. Başımdan geçenler diğer insanları da bereketlesin ve onları karanlıktan çekip kurtarsın. İsa Mesih’in adında dua ediyorum. Amin. 

 

 

Yaratılış ile ilgili Kutsal Kitap Ayetleri 

  

Yeşaya 49:19 

“Çünkü yıkılmış, viraneye dönmüştün, Ülken yerle bir olmuştu. Ama şimdi halkına dar geleceksin, Seni harap etmiş olanlar senden uzak duracaklar.” 

 

Mezmur 127:3-5 

Çocuklar RAB’bin verdiği bir armağandır, Rahmin ürünü bir ödüldür. Yiğidin elinde nasılsa oklar, Öyledir gençlikte doğan çocuklar. Ne mutlu ok kılıfı onlarla dolu insana! Kent kapısında hasımlarıyla tartışırken Utanç duymayacaklar. 

 

Yeremya 1:5 

“Ana rahminde sana biçim vermeden önce tanıdım seni. Doğmadan önce seni ayırdım, Uluslara peygamber atadım.” 

 

Mezmur 139:13-16 

İç varlığımı sen yarattın, Annemin rahminde beni sen ördün. Sana övgüler sunarım, Çünkü müthiş ve harika yaratılmışım. Ne harika işlerin var! Bunu çok iyi bilirim. Gizli yerde yaratıldığımda, Yerin derinliklerinde örüldüğümde, Bedenim senden gizli değildi. Henüz döl yatağındayken gözlerin gördü beni; Bana ayrılan günlerin hiçbiri gelmeden, Hepsi senin kitabına yazılmıştı. 

 

Mezmur 22:10 

Doğuşumdan beri sana teslim edildim, Ana rahminden beri Tanrım sensin. 

 

Eyüp 31:15 

Beni ana karnında yaratan onu da yaratmadı mı? Rahimde bize biçim veren O değil mi? 

 

Yaratılış 1:27 

Tanrı insanı kendi suretinde yarattı, onu Tanrı’nın suretinde yarattı. Onları erkek ve dişi olarak yarattı.