IŞIK ABLA KİMDİR?

IŞIK ABLA İstanbul’da doğdu ve Müslüman bir ailede büyüdü. Evlendiğinde eşinden büyük bir şiddet gördü.

Işık Abla 16 yaşında üniversiteye başladı ve edebiyat okudu; bunun devamında ise işletme yüksek lisansı yaptı. Türkiye’deki bazı büyük kuruluşlarda yüksek mevkilerde görev yaptı ve Avrupa’nın birçok yerine seyahat etti.

Eşinden gördüğü yoğun şiddetin devamında kocası onu öldürme girişiminde bulundu. Bunun üzerine 1996 yılında Amerika’ya kaçtı. Yıllar süren yabancı bir ülkede yaşam, hayatını ve kariyerini yeniden kurma mücadelesinden ve pek çok başarısızlıktan sonra Işık Abla yoğun bir depresyonun tuzağına düştü. O günlerde intihar etmeye karar verdi.

Yaşamına son verme düşüncesini gerçekleştireceği gün Tanrı ona göründü. O gün hayatını İsa Mesih’e verdi ve doğaüstü bir şifa ve kurtuluş buldu. O andan itibaren hayatı bir daha eskisi gibi olmayacak şekilde değişti ve günden güne iyiye gitti.

Rab’bin onu İsa Mesih’e hizmete çağırmasının ardından Ambassador’s Commission School of Ministry’de eğitim gördü. Mezuniyetinin hemen ardından resmi vaiz olarak atandı.

Işık Abla, uydu üzerinden Türkçe yayın yapan bir Hıristiyan kanalı olan Kanal Hayat’la 2009’da tanıştı. Programları izleyici tarafından yoğun bir ilgi ile karşılaştı. Bundan 2 yıl sonra ise seyircilerin programa canlı olarak bağlanabildiği “Tek Yol” programına başladı. Bu program hem Türkçe hem Farça Televizyon kanallarında tüm Ortadoğu’ya ve Avrupa’ya yayın yapma başarısını gösterdi. Yayına katılan izleyicilerin İsa Mesih’teki değişimi yaşamasıyla programlara ilgi katlanarak arttı.

Işık Abla 2011 yılında Işık Abla Hizmetleri’ni kurdu. İsa Mesih’in müjdesini geniş kitlelere yayma tutkusu ve kilisede uyanış ateşini yakma arzusu Işık Abla’yı Embrace New Life’a, ilk olarak Inspiration TV’de yayımlanan İngilizce TV programlarına ve diğer pek çok TV ve sosyal medya kanalına yönlendirdi. Bu programlar Urdu, Farça ve Arapça dillerinde de izleyiciye sunularak yüzlerce milyon insana ulaşmaktadır.

Embracing New Life programı ABD’de Nisan 2015’te NRB Network ve Chicago TLN kanallarında izleyiciye sunulmuştur.

Bugün Işık Abla’nın programları 5 kıtada 5 dilde – Türkçe, Arapça, Farsça, Urdu ve İngilizce olmak üzere 150 ülkeye yayın yapmakta ve 373 milyondan fazla ailenin evlerine konuk olmaktadır. Işık Abla Türkçe ve İngilizce radyo programlarıyla yaklaşık olarak 5 milyon aileye ulaşmaktadır. Işık Abla hizmetleri 4 dilde internet sitesine sahiptir ve sosyal medya aracılığıyla 6 milyondan fazla kişiye ulaşmaktadır. Sadece Facebook’ta Işık Abla’nın takipçi sayısı 5 milyonun üzerindedir. Işık Abla 2016 yılında Mucizeler Kilise’si olarak adlandırılan sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği haftalık canlı Facebook videolarına yoğunlaşmıştır.

Işık Abla, Uluslararası etkiye sahip en iyi dini yayın alanında ödül almıştır ve İsa Mesih’in müjdesini yaymadaki sadakati ve çalışkanlığıyla kendisini Mesih’e adamıştır.

Endonezya’dan gelen yoğun ihtiyaç ve istek üzerine 2017’de Endonezya’ya yönelik programlar yapmayı planlamaktadır. Dünya’nın en büyük Müslüman nüfusuna sahip Endonezya İsa Mesih’in müjdesinin paylaşılması için büyük bir fırsattır.

Işık Abla’nın yalnızca Tanrı’da bulunan ümit, sevgi ve kurtuluş mesajı tüm dünyada büyük yankı uyandırmaktadır. Müslüman bir geçmişten gelen Işık Abla, bu kültürü, dili ve sosyal kuralları bilmekte ve İsa Mesih’in müjdesini Müslüman dünyaya paylaşmakla özel olarak ilgilenmektedir.