İsa’yı Nasıl Tanıyabilirim?

İsa Mesih’i Tanımak

(Lütfen İsa’yı izleme kararınızı bizimle paylaşın)

İsa Mesih yeryüzüne geldi, çamıhta öldü ve üçüncü gün ölümden dirildi. Bunları Göksel Baba ile ilişkiye sahip olmamız için yaptı. Tanrı sizi çok seviyor, o kadar çok seviyor ki, 2000 yıl önce tek ve biricik Oğlu’nu bizim yerimizi ölmek üzere dünyaya gönderdi. Böylece Tanrı ile birebir bir ilişkiye sahip olabiliriz. Tanrı sizi yeryüzüne bir tesadüf sonucu getirmedi, siz O’nun yüceliği için bir amaç uğruna dünyaya geldiniz. Tahmin edebileceğinizden çok üstün yüce işler için çağrıldınız!

İsa’yı yüreğinize kabul etmek, Mesih’le yeni hayatın ilk adımıdır. Siz Tanrı’nın çocuğusunuz ve Mesih’te sonsuz yaşam da dahil olmak üzere Tanrı’nın Sözü’nde yer alan her tür ruhsal bereketi miras aldınız. Yıllardır özlemini çektiğiniz ruhsal değişimi almaya hazır mısınız? Öyleyse şimdi İsa Mesih’i yüreğinize kabul edin!

– Eğer bir dua ile İsa Mesih’i yüreğinize kabul etmeye hazırsanız, aşağıdaki duayı yüksek sesle edin:

Sevgili Rab İsa,

Ben bir günahkarım ve Sana ihtiyacım var. Senin huzuruna ihtiyacım var. Günahlarım için çamıh üzerinde öldüğüne ve Senin Tanrı’nın Oğlu olduğuna iman ediyorum. Üçüncü günde ölümden dirildiğine ve gökteki tahtında oturduğuna iman ediyorum. Rab, şimdi tüm günahlarımdan tövbe ediyorum, yüreğime gel ve beni gerçeğine yönlendir. Göksel Babam, lütfen beni temizle ve yenile. Sana teşekkür ediyorum ve tüm bu duaları İsa Mesih’in adında ediyorum. 

Amin!

İsa Mesih'i Bir Dua İle Hayatınıza Kabul Etmek İster Misiniz?

  • İsa Mesih'i kabul etme kararınız ya da sorularınızla ilgili lütfen bize yazın