Tanrı’nın Huzurunu İlaç Gibi İçmek

 

Bu bölümde fiziksel egzersizin ve yeterli uykunun önemine değindik. Ancak Kutsal Kitap temelli şifa, sağlığımızın sürekli devam etmesi için hem fiziksel hem de ruhsal egzersizin faydalarını onaylar. Kutsal Kitap şöyle der, “Bedeni eğitmenin biraz yararı var; ama şimdiki ve gelecek yaşamın vaadini içeren Tanrı yolunda yürümek her yönden yararlıdır. Bu güvenilir ve her bakımdan kabule layık bir sözdür” (1 Timoteos 4:8-9) İmanı uyguladığınızda ve Tanrı’dan acıyı ortadan kaldırıp vücudunuzu güçlendirmesini ve size şifa vermesini istediğinizde, şifa bulabilmek için cesaretle dua edeceksiniz.

 

Uygun zamanda sizi yüceltmesi için, Tanrı’nın kudretli eli altında kendinizi alçaltın. Bütün kaygılarınızı O’na yükleyin, çünkü O sizi kayırır.

1 PETRUS 5:6-7

 

 

Tanrı’nın Sözü bizi teşvik etmektedir, “Onun için Tanrı’nın lütuf tahtına cesaretle yaklaşalım; öyle ki, yardım gereksindiğimizde merhamet görelim ve lütuf bulalım” (İbraniler 4:16).

 

Tanrı’nın huzuruna dua aracılığıyla cesaretle yaklaşabilirsiniz. Nasıl mı?

 

  • İman edin ve Tanrı’nın size şifa vereceğine güvenerek inanın
  • Sizi iyileştireceğine dair verdiği vaatlere güvenin. Örneğin, “Sözünü gönderip iyileştirdi onları, Kurtardı ölüm çukurundan” (Mezmur 107:20).
  • Şifa bulmak için cesaretle dua edin; Tanrı’nın sizin için isteğinin Tanrı’nın merhameti ve lütfu aracılığıyla sağlanan ilahi sağlık olduğunu bilin.
  • Tanrı’dan size rahatlık ve huzur vermesini dileyin. İsa şöyle demişti: ““Ey bütün yorgunlar ve yükü ağır olanlar! Bana gelin, ben size rahat veririm. Boyunduruğumu yüklenin, benden öğrenin. Çünkü ben yumuşak huylu, alçakgönüllüyüm. Böylece canlarınız rahata kavuşur” (Matta 11:28-29).

 

Depresyon ve kaygı ile mücadele eden her bir hasta için tavsiye ettiğim bir dizi ayet var, bu ayetler akıl huzurumuz ile ilgilidir. Tanrı’nın bize korku ruhu vermediğini, güç, sevgi ve özdenetim ruhu verdiğini unutmayın (2 Timoteos 1:7). Tanrı’nın size verdiği vaat sağlıklı bir akıldır, bu depresyonun ve kaygının tam tersidir. Hastalarım Kutsal Kitap ayetlerini her gün derin derin düşündüğünde bu ayetleri yüksek sesle tekrar edip kabul ettiklerinde, hem depresyonun hem de kaygının dinmeye başladığını fark ettim.

 

KUTSAL KİTAP TEDAVİSİ Duanız

Her Şeye Gücü Yeten Tanrı,

İsa Mesih’in adında ve O’nun çarmıh üzerinde döktüğü kanı aracılığıyla Senin lütuf tahtına yaklaşıyorum ve şifa gücün ile şifa dokunuşunu diliyorum. İsa’nın yaralarıyla iyileştiğimi kabul ediyorum. Tüm günahlarımın bağışlandığına ve tüm hastalıklarımın iyileştiğine dair verdiğin sözü açıkça ilan ediyorum. Böylece Senin şifa vaatlerine sahip çıkıyorum ve depresyonu sevinç aracılığıyla yenmeme yardım ettiğin için Seni yüceltiyorum. İsa Mesih’in adında dua ediyorum. Amin.

 

Kaynak: Don Colbert

 

 

Duaya Mı İhtiyacınız Var?

Buraya Tıklayın