Walk by the Fruit of the Spirit 

Ruh’un Meyvesini Biliyor Musunuz?

Ruh’un meyvesinin ne olduğunu bilmemiz ve hayatımızın her gününde bu meyveleri vererek İsa ile yürümemiz son derece önemlidir.

9 Ruhsal Meyve

Ruhsal yolculuğumuzda ilerlerken bize verilmiş olan o kadar çok armağan ve vaat vardır ki! Ancak Galatyalılar 5. Bölümde bunlardan sadece 9 tanesinden söz edilir: Sevgi, Sevinç, Esenlik, Sabır, Şefkat, İyilik, Bağlılık, Yumuşak huyluluk ve Özdenetim. 

İsa bize kendisinin asma bizimse asmanın çubukları olduğumuzu söyledi. Meyve veren kısımlar çubuğa bağlıdır ve meyve içimizde taşıdığımız şeyin gözle görülmez kanıtıdır. Biz Rabbimiz ve Kurtarıcımız İsa Mesih’in yaşamını ve ışığını taşıyan araçlarız ve Rab’den yalnızca tam beslendiğimizde ürün verebiliriz.

İmana geldiğimizde çoğumuz bu armağanların tamamını bir anda almayız. Sürekli dua ile Tanrı’yı aramalı ve bizde çalışmasına izin vermeliyiz. Bazen hiç de sabırlı değiliz ama yumuşak huyluyuz. Belki başka zamanlar sevinçliyiz ama özdenetimimiz eksik. İşte bu dua ve Göksel Baba’nın dokunuşları sayesinde bizde giderek yetkinliğe eriştirilen bir iştir.

Her gün Ruh’un Meyvesinde yürümek:

Sizin için hazırladığımı rehber, Tanrı’ya dua edip hayatınızda Ruh’un meyvelerini ortaya çıkartmanıza yardımcı olacak bir başlangıç duası niteliğindedir!