Şeytan’ın Suçlayan Sesi ile Uğraşmak

 

Suçlayıcı ile Uğraşmak

Bazen canlarımızın düşmanı Şeytan bizi Rab’den uzak tutmak için suçluluğu kullanır. Kutsal Kitap, Şeytan’ı “kardeşlerin suçlayıcısı” olarak tarif eder. Şeytan, Tanrı’nın huzuruna çıkıp gece gündüz imanlıları suçlar (bkz. Vahiy 12:10).

 

Bu suçlamalar bizde sanki Tanrı bizi bağışlamamış – ya da bağışlamayacak – gibi bir his uyandırır. Utanç, öfke, acılık ve depresyon ile karşılık veririz – bunların hepsi bizi Tanrı’nın varlığından daha da uzaklaştırır.

 

İsa’ya dönüp tövbe ettikten sonra bile bizi bırakmayan bu tür bir suçluluk Tanrı’dan değildir. Daha önce gördüğümüz gibi Mesih’in kanı Tanrı’nın doğruluk kriterlerini tam olarak karşılar. Böylece, “Böylece Mesih İsa’ya ait olanlara artık hiçbir mahkûmiyet yoktur.” (Romalılar 8:1).

 

Günahlarınızdan tövbe ettiyseniz ama yine de suçlayıcının saklanan gölgesini hissediyorsanız, suçlayıcıya Tanrı’nın Sözüyle karşılık verin. İsa’nın söylediği gibi, “Bunun için, Oğul sizi özgür kılarsa, gerçekten özgür olursunuz.” (Yuhanna 8:36). İşte bu özgürlükte yaşayın.

 

Dua Ettiğinizde

Tanrı’daki özgürlüğünüzü ve O’ndaki tam yaşamınızı engelleyen her şeyden Tanrı sizi özgür kılmak istiyor. Eğer suçlulukla mücadele ediyorsanız, yaşama götüren yolu – tövbeyi seçin. Ve Tanrı’nın bağışlamasını ve aklamasını tam olarak kabul ederek o yolda devam edin.

 

“Göksel Baba, Sana günahlarımı itiraf ediyorum. İşlediğim her bir günahtan dolayı beni bağışladığın için teşekkür ederim. Ve suçluluğun boyunduruğundan beni özgür kıldığın için teşekkür ederim. Her günümü senin için yaşayarak sürdürebilmeme yardımcı ol. Amin.”

 

 

Duaya Mı İhtiyacınız Var?

Buraya Tıklayın