İntihar Ruhunun Gerisinde Ne Yatar?

 

  1. Yaralı bir yürek

Yaralı bir yürek çeşitli türlerde görünen taciz, reddedilme, tecavüz, boşanma, terk edilme ve sarkıntılıktan sonra ortaya çıkar. İnsanlar depresyon, acılık, küskünlük, nefret ve duygusal bozukluk belirtilerini taşıma eğilimine sahiptir.

 

  1. Ümitsizlik

Ümitsizlik “yarın hiç iyi olmayacak” düşüncesidir. Bazı insanlar her günün yeni bir başlangıç olduğuna inanmayı bırakmışlardır. Sanki tek bir hata dünyanın sonu gibidir.

 

  1. Yalanlara İnanma & Yanılgı (Örnekler)

“Hayat hiç değişmeyecek, her şey hep böyle gidecek.”

“Hiçbir şeye yeterli değilim.”

“Kimse beni sevmiyor; kimse benimle ilgilenmiyor”

“Dünya ben olmadan daha rahat bir yer olurdu”

 

Eğer sürekli bu düşüncelere sahipseniz, Şeytan’ın yalanlarına inanıyorsunuz demektir. İsa Mesih sizi çok seviyor ve sizi öylesine sevmeye değer görüyor ki, siz yaşam bulasınız diye kendi canını feda etti. Her zaman ümidiniz olsun! Siz İsa Mesih’te iyi şeyler ve iyi bir yaşam için yaratıldınız!

 

  1. Aldatılma Ruhu

Matta 27 – Yahuda kendi yaşamına son verdi.

 

İnsanlara ihanet ettiğinizde, kendinizden iğrenirsiniz. Kendi kendinden nefret etme ve acılık bu ruhtan ileri gelir. Vicdan azabı hissedersiniz ve bu benlikten ileri gelir; tövbe ise Tanrı’dan gelir.

 

Vicdan azabı ve tövbe iki farklı şeydir. Vicdan azabı Tanrı’dan değildir.

Tövbe bağışlanma bulmanızı ve yeni bir başlangıç yapmanızı sağlar. Tövbe etmeyi öğrenin, kirlerinizden temizlenin ve ilerleyin! Gözlerinizi İsa’ya çevirin. İşte imanda böyle büyüyor ve öğreniyorsunuz.

 

  1. İsyan & İtaatsizlik — Büyücülük

İsyan ve itaatsizlik ruhu taşıyan kişiler daima başka insanlara ve Tanrı’ya karşı kızgındırlar. Aynı zamanda intikam alma ruhunu taşırlar ve her konuda insanları suçlarlar.

 

  1. Kurban Psikolojisi

Bu durumda kendi kendinizin putuna dönüşürsünüz! Bu, cinlere açılan bir kapıdır.

 

Örneğin: “Ne kadar zavallıyım. Halime bak!” İşte bu düşünceler kurban psikolojisidir.

 

  1. Kendinden Nefret Etme — Bulimia, Anoreksiya ve Kendine Zarar Verme

Örneğin: Keskin cisimlerle kendine zarar verme veya başka sağlık sorunları.

 

  1. Amaçsızlık / Anlamsızlık Hissi

İntihar insan artık yaşama arzusunu kaybettiğinde oluşur. Kendileri için ne gerçek bir hedefleri ve ne de amaçları vardır; ama Tanrı’nın onlar için hedefleri ve amaçları bitmez. Hayat Tanrı’ya itaat eden bir yaşam sürdüğünüzde gerçekten yaşanmaya değer bir hal alır.

 

 

 

Duaya Mı İhtiyacınız Var?

Buraya Tıklayın