Gerçek Sevgiyi Bulmak

 

Umuyorum ki buradaki sözlerle Tanrı’nın evliliğiniz ve aileniz için olan planının esası size açıklandı. Ayrıca tüm soruların ve sorunların en nihayetinde tek bir Yanıtı olduğunu bilmenizi istiyorum – Yanıt İsa Mesih’tir!

Kutsal Kitap bize insanın Yaratıcı ile ilişki kurma özlemi içerisinde yaratıldığını söyler. Adem ve Havva, Aden Bahçesi’nde kendi yollarını kendileri çizmeye karar verdiklerinde Tanrı ile bu içten bağlılık ilişkisi bozuldu.

İnsanlık bu ilişkiyi onarmak için pek çok farklı yol denedi. Pek çok insan sevap işlemekle Cennet’e gidebileceğimize inandı.

Başka insanlar ise dini aktiviteler yerine getirerek Tanrı’ya ulaşmaya çalışırlar.

Ancak Kutsal Kitap bize, Tanrı’ya ulaşmanın tek bir yolu olduğunu öğretmektedir – İsa Mesih’in ölümünün ve dirilişinin Tanrı ile ilişkimizi düzelttiğini, tam da Tanrı’nın istediği gibi yaşama giden yolu nasıl açtığını kişisel olarak anlamak, tek yoldur.

İsa şöyle söylemiştir, İsa, “Yol, gerçek ve yaşam Ben’im” dedi. “Benim aracılığım olmadan Baba’ya kimse gelemez(Yuhanna 14:6).

İsa, Tanrı’ya ulaşabilmeniz için yolu açmıştır ve yeni bir hayat başlatmıştır. İsa günahlarınızı kaldırmak ve sizi Tanrı ile kişisel bir ilişkiye kavuşturmak için öldü.

Hayatınızı İsa Mesih’e adayıp O’nun affını kabul ederek bu ilişkiye şimdi başlayabilirsiniz. Eğer Tanrı ile nasıl konuşabileceğinizi bilmiyorsanız ya da hayatınızı Tanrı’nın planına teslim etmeye başlamak istediğinizi söyleyemiyorsanız, aşağıdaki basit dua ile başlayabilirsiniz. Sadece yürekten söyleyin:

“Rab İsa, biliyorum ben bir günahkârım. Pek çok yanlış şey yaptım (bunları belirtmek isterseniz şimdi söyleyebilirsiniz) ve beni bağışlaman için dua ediyorum. Hayatımın Rab’bi olmanı istiyorum. Lütfen senin için yaşamama yardımcı ol. Sevgin için teşekkür ediyorum. Âmin.”

 

Kaynak: Pat Robertson

 

Duaya Mı İhtiyacınız Var?

Buraya Tıklayın