Gerçek Özgürlüğü Bulmak

Sorununuzun dünya, benlik, iblis arasından hangisinden kaynaklandığını bulabildiniz mi? İşlediğiniz günahlar için Şeytan’ı suçlamayın. Eskilerin söylediğinin tersine, size günah işleten Şeytan değildir. Şeytan sizi ayartmış olabilir ama Tanrı’nın huzurunda günahlarımızın sorumluluğu bize aittir. Günahlarınız için af dilediğiniz mi? Günahlarınızın affına kavuştunuz mu? Eğer kavuştuysanız, imanda dimdik ayakta durun! Tanrı sevgidir! Sizi bağışladı, yıkadı ve size yepyeni bir gelecek verdi.

 

Şeytan Saldırdığında

Belki hayatınızda bazı alanları iblise açık bıraktınız ve siz (ya da sevdikleriniz) Şeytan’ın yalanları altında acı çekiyor. Eğer günah, depresyon, şeytani düşünceler, ahlaksız davranışlar veya cinlere tutsaklığın üstesinden gelemiyorsanız, Kutsal Kitap’ın öğrettiklerini yerine getirin: Tanrı’ya boyun eğin, iblise karşı direnin ve sizden kaçacaktır! Eğer ihtiyacınız bu ise aşağıdaki duayı yürekten edin:

 

Göksel Babam,

İsa Mesih’i benim yerime ölmek üzere dünyaya gönderdiğin için teşekkür ederim. Tüm günahlarımı bağışladığın için şükranla doluyum. Alçakgönüllü bir şekilde yaklaşıp beni tamamen özgür kılman için dua ediyorum. Sana hizmet etmek istiyorum. Seni daha çok sevebilmek için beni özgür kıl. Böylece şimdi İsa Mesih’in adında ve yetkisinde iblise karşı direniyorum.

Şeytan, sen mağlup olmuş bir düşmansın. İsa Mesih benim için zafer kazandı. İsa Mesih’in bağışlayan kanı beni örttü. Ben İsa Mesih’e aitim. Ve İsa Mesih’in adında şimdi gitmeni, beni terk etmeni ve bir daha geri gelmemeni buyruk veriyorum! Seni Rab İsa Mesih azarlasın!

Göksel Babam, zaferin için sana teşekkür ediyorum. Beni temizleyip özgür kıldığın için teşekkür ediyorum! Şimdi beni Kutsal Ruh’unla doldur. Sana övgüler sunarım! İsa Mesih’in adında özgürüm! Amin!

 

Vazgeçmeyin!

Eğer yukarıdaki ayetleri dikkatle incelediyseniz ve duayı yürekten ettiyseniz ama kendinizi hala Şeytan’ın tutsaklığı altında ağır hissediyorsanız, vazgeçmeyin! Kilise önderinizi arayın ya da İsa Mesih’i seven, Kutsal Kitap’ı okuyup yetki ile dua eden bir arkadaşınızı çağırın. Yardım almaya utanmayın. Tanrı sizi seviyor ve özgür kılacak!

 

 

Duaya Mı İhtiyacınız Var?

Buraya Tıklayın