Borçtan Kurtulun ve Borçsuz Yaşayın

Amerika’daki bir numaralı boşanma sebebi finansal konulardır. Eğer kredi kartınızla borç batağına saplandıysanız ve çok borcunuz varsa, sorunu düzeltmek ve ailenizi korumak için derhal adım atmalısınız. Aksi takdirde evliliğinizde bölünme yaşayabilirsiniz ya da daha kötüsü borçlarınızdan dolayı her şeyi bırakmak zorunda kalabilirsiniz.

Öncelikle, finansal bir durum değerlendirmesi yapın.Tam olarak ne kadar borcunuz olduğunu bilmenin artık canınızı acıtmayacağı kesindir! Aslında tam olarak hangi noktada bulunduğunuzu bilmek borcunuzu daha hızlı bir şekilde eritmenize yardımcı olacaktır. Bu nedenle borç yükümlülüklerinizi net bir şekilde belirlemelisiniz.

İkinci olarak, kendinize tüm borçlarınızı temizlemek istediğinizi söyleyin.Bunu gerçekleştirebilmeniz için ne kadar ödeme yapabileceğinizi bilmelisiniz ve geliriniz dâhilinde yaşam sürmelisiniz. Bunu yapmaya kararlı olmalısınız yoksa her zaman sefalet içerisinde yaşarsınız.

Size kredi sağlayanlarla bir ödeme planlı oluşturmak için görüşün. Her ay gelirinizin belli bir kısmını borçlarınızı temizlemek için ayırın. Onlara planınızı anlatın ve uygulamaya başlayın.

En önemlisi, gelirinizin ilk ürününü Rab’be verir.Tanrı O’nun işleri için verdiğinizde sizi bereketlenecektir ve bereket de özellikle finansal olacaktır.

Karı koca olarak maaşınızda küçük bir miktarı eğlenmek/dinlenmek için ayırın, belki yüzde 5 kadar. Yaşadığınız baskıdan uzaklaşmak için güzel bir otele ya da dinleneceğiniz bir yere gidin. Tanrı’nın varlığıyla size hizmet etmesine izin vererek Tanrı ile zaman geçirin. Eğer Tanrı için vermeyi sürdürürseniz, Tanrı sorunlarınızdan kurtulabilmenizi için yavaş yavaş size fikirler ve çıkış yolları vermeye başlayacaktır.

Kaynak: Pat Robertson

 

Duaya Mı İhtiyacınız Var?

Buraya Tıklayın