YAŞAMINIZ RAHAT AMA ÖZGÜVENİNİZ YOK MU?

YAŞAMINIZ RAHAT AMA ÖZGÜVENİNİZ YOK MU?

İsa siz “rahat içerisinde” yaşayın diye canını vermedi. Hayatınızı İsa için yaşama kararını verdiğinizde sırça köşkünüzden çıkmanız gerekir. İsa uğruna özgüvenle adım atmakta zorlanıyor musunuz? Bugün İsa’nın sizin için belirlediği kimlikle yaşamaya başlama günü – bu şu anlama gelir, İsa’da kimseniz tam bir özgüvenle o kişi olarak yaşamalısınız.

Siz doğuştan cesursunuz ve özgüven sahibisiniz. Çevrenizdeki insanları Tanrı’nın size verdiği ışıkla cesaretlendirmeye ve teşvik etmeye gönderildiniz. Kendinizi akranlarınızla ve diğer insanlarla kıyaslamamalısınız. Siz SİZSİNİZ ve kendiniz olmaktan çekinmeyin. Bu gerçeği kabul edin ve bugünden itibaren yaşamınızın nasıl değiştiğine tanıklık edin.

NEDEN KORKU İÇERİSİNDE YAŞIYORSUNUZ?

Eğer Mesih’teki kimliğinizi tam anlamıyla yaşamıyorsanız büyük olasılıkla korku ruhunun baskısı altındasınız. İsa Mesih’le yürümeye başladığımız ilk günlerde pek çoğumuz bu sorunla karşılaşır.

Tanrı Sözü, bize korku ruhu verilmediğini, güç, sevgi ve özdenetim ruhu verildiğini söyler. Tanrı’nın Sözü’nde Tanrı’nın bizimle ilgili düşüncesini söyleyen o kadar çok ayet vardır ki, bugün bu sözleri okumalıyız ve yaşamlarımız üzerinde ilan etmeliyiz.

Artık korku ruhunun baskısı altında yaşamak zorunda değilsiniz. Korku çarmıhta mağlup edildi. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak korkudan kurtulmanın yollarını öğrenin.

SİZ KRALIN ÇOCUĞUSUNUZ!

Tanrı’nın sizin hakkınızda söylediklerinin farkında mısınız? Siz Tanrı’nın sevgili çocuğusunuz! Kral’ın sevilen evladısınız! Sahip olduğunuz bu kimlikle Tanrı’nın her bereketine ve niteliğine erişme imkanınız var. Eski benliğinizi çıkarıp atın ve Tanrı’nın sizin için belirlemiş olduğu yeni yaratılışı giyinin!

Artık İsa Mesih’te kim olduğunuzu öğrenme zamanı! Aşağıya tıklayarak İsa’nın size verdiği kimliğe göre yaşamayı öğrenin.

Dua Rehberini Buradan İndirebilirsiniz. 

Rahat sırça köşkünüzden İsa’nın gücüyle çıkmanıza yardımcı olacak Dua Rehberi’ne aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz!