Mesih’teki Kimliğinizin Farkına Varın

Gerçekte kim olduğunuzu bilmek hayatınızı değiştirecektir. 

Kimliğinizin farkında mısınız? Belki aileniz, dostlarınız, içinde yaşadığınız toplum, kültürünüz ve çevrenizdeki insanlar size isimler verdi, belli etiketler yakıştırdı ve Tanrı’nın sizin için düşünmediği bir kimliği size yaftaladı. Belki kendinizi Tanrı’nın bize lütufla bakan gözleriyle değil, ama insanların gözleriyle ya da geçmişteki başarılarımız ve yaptığımız işler bakışıcısıyla görüyorsunuz. Belki kendinizi sadece bu açıdan tanıyorsunuz.

Eğer zorbalık, korku, taciz, sarkıntılık, tecavüz, reddedilme, hor görülme ve terk edilme gibi durumlar yaşadıysanız, kendinizi doğru kimliğinizle göremiyor olabilirsiniz. Ne insanlar ne de başınızdan geçen olaylar size isim takamaz. Geçmişinizin geleceğiniz üzerinde hiçbir yetkisi yoktur. Sadece Mesih’te kim olduğunuzu bilmek önemlidir ve bunu gerçek anlamda bildiğinizde Tanrı sizin geleceğinizi değiştirecektir.

Mesih’te kim olduğunuzu öğrenmek için kimliğinizi açıklayan Kutsal Kitap ayetlerini buradan indirebilirsiniz. 

Tanrı Sözü’nde bulunan gerçekleri okumaya ve bu sözleri derin derin düşünmeye başlayın. Tanrı’daki kimliğiniz üzerinde derin derin düşünün. Tanrı bugün size sizi ne kadar sevdiğini göstermek istiyor.

İsa Mesih ile yolculuğunuzda size yardımcı olması için haftalık okumalar ve teşvik mesajları hazırladık. Okumaları bilgisayarınıza indirmek ve kaydolmak için tıklayın.