Kutsal Kitap’ı Nasıl Okumalısınız

Kutsal Kitap’ı Nasıl Okumalısınız

Kutsal Kitap’ı okumakta zorlanıyor musunuz? Okuduğunuz hiçbir ayet ya da bölüm anlamlı gelmiyor mu? İnanın bana, hepimiz aynı durumda kalmışızdır. Tanrı’nın Sözü’nü okumak kişisel olarak yaşamamız gereken bir deneyimdir. Başka insanların Kutsal Kitap’ı çalışmalarını inceleyerek bir çok bilgiye erişebiliriz. Ancak Tanrı’nın Sözlerini kendimiz araştırarak Göksel Baba’yı tanımamız ve bunun için zaman ayırmamız son derece önemlidir.

Kutsal Kitap’ı okumaya ve çalışmaya nasıl başlamalıyız: Kutsal Kitap’ı okumaya başlamadan önce dua ile Kutsal Ruh’u, Gerçeğin Ruhu'nu davet edin ve okuyacağınız ayetleri size açmasını isteyin. Çünkü doğaüstü vahiyi elinde tutan Kutsal Ruh’tur.

Bugünü Tanrı’nın Sözü’nü çalışarak geçirmek ister misiniz? Işık Abla Hizmetleri sizin için bilgisayarınıza indirebileceğiniz bir Kutsal Kitap Okuma Rehberi hazırladı!

Dua Rehberini Buradan İndirebilirsiniz. 

"Kutsal Yazılar’ın tümü Tanrı esinlemesidir ve öğretmek, azarlamak, yola getirmek, doğruluk konusunda eğitmek için yararlıdır. Bunlar sayesinde Tanrı adamı her iyi iş için donatılmış olarak yetkin olur."

2 Timoteos 3:16-17