İsa Mesih’te Kaygıdan Özgür Olun

İsa Mesih’te Kaygıdan Özgür Olun

“Hiç kaygılanmayın; her konudaki dileklerinizi, Tanrı’ya dua edip yalvararak şükranla bildirin.”
-Filipililer 4:6

Esenliğinizi Koruyun Çünkü Tanrı Kontroldedir

“RAB benim gücüm, kalkanımdır, O’na yürekten güveniyor ve yardım görüyorum. Yüreğim coşuyor, Ezgilerimle O’na şükrediyorum.” Mezmur 28:7

Endişe hayatımıza sinsice girip esenliğimizi, sevincimizi ve Tanrı’yla zamanımızı çalmak ister. Gündelik sorunlar arasında kaygı ve endişe tuzağına düşmemiz kolaydır. Ayrıca bizim gücümüzün ötesinde yaşadığımız sorunlar da vardır. İşte bu zamanlarda sorunları çözen kişiye – İsa’ya bakmalıyız. Tanrı sevinmemizi ve memnun olmamızı istiyor çünkü bizimle ilgilenen O’dur. Kaygılanmaya gerek yok. Tanrı sizi avuçlarının içinde tutuyor.

Hayatınızdaki tüm kaygıyı kovun. Tanrı bizden yanaysa, hiçbir şey bize karşı duramaz. Tanrı sizi çok iyi bir şekilde koruyor ve size iyi bakıyor. Kutsal Kitap ayetlerini kendi üzerinizde ve kaygı sorununa karşı mücadele eden sevdiğiniz insanların üzerinde ilan edin; bu şekilde Tanrı’nın gerçeğinde dimdik durun ve sevinçle dolun. Daha fazla kaygı ile yaşamak mecburiyetinde değilsiniz!

Özgürlük Duası

Sevgili Rab İsa, böylesine iyi ve sadık bir Rab olduğun için teşekkür ederim. Bana şifa veren kurtarıcım olduğun için teşekkür ederim. Rab, senin tahtının önüne cesaretle yaklaşıyorum. Kendimi olduğum gibi Sana teslim ediyorum. Rab, hayatımı saran kaygı ruhunu bağlıyorum. İçimde senden olmayan bir ruh varsa, İsa Mesih’in kudretli adında derhal terk etmesini buyruk veriyorum.

Kutsal Ruh’un esenliğini hayatıma davet ediyorum. Sen bana sevgi ve esenlik ruhu ile sağlıklı bir akıl verdin. İsa Mesih’in adında bana verdiğin her şeye sahip çıkıyorum. İsa Mesih’in kanını aklım için, yüreğim için ve bedenim için ilan ediyorum. Rab beni bir kalkan gibi korumanı İsa Mesih’in adında diliyorum. Daima senin esenliğinde ve sevincinde yaşamam için bana yardım et. Amin!