İntihar Ruhu

İntihar Ruhu

İsa’nın şifa veren dokunuşunun sizi intihar ruhundan özgür kılmasına izin verin ve yaşamınızı artık İsa Mesih uğruna yaşayın.

İntihar Ruhunun Gerisinde Ne Yatar?

1. Yaralı Bir Yürek

Yaralı bir yürek, fiziksel yaraların gerisinde, içimizdeki derinliklerde yatan yaraları tarif eder. Örneğin: taciz, reddedilme, tecavüz, boşanma, terk edilme.
5. İsyan ve İtaatsizlik

Bu bir tür falcılık şeklidir. Kendinize karşı diğer insanlara karşı öfke oluşmasına yol açar. Genellikle şikayet ruhu ile beraber işler.
2. Ümitsizlik

Yarına dair bir ümide sahip olmama hissidir. Yarın daima vardır! Ve İsa ile her şey daha iyi olur!

6. Kurban Psikolojisi

Bu durumda kendi kendinizin putuna dönüşürsünüz! Her durumda kendinize acırsınız. Bu, cinlere açılan bir kapıdır.
3. Yalanlara İnanma ve Yanılgı

Şu tür yalanlara mı inanıyorsunuz, “Kimse beni sevmiyor; kimse benimle ilgilenmiyor”? Öyleyse Şeytan’ın yalanlarına inanmış oluyorsunuz. İsa Mesih seni çok seviyor ve senin için çok iyi planları var!
7. Kendinden Nefret Etme

Kendinizi sevmemek genellikle kendinize zarar vermekle sonuçlanır. Örneğin: Keskin cisimlerle kendine zarar verme, bulimia, anorexia, vb. Tanrı bunlardan hiçbirini istemez. Tanrı sizi seviyor.
4. İhanet Ruhu

İnsanlara ihanet etmek sizde iğrenç bir hisse sebep oluyor. Böylece vicdan azabı hissedebilirsiniz, vicdan azabı hissetmek yerine bizim için en iyi seçenek tövbe etmektir. Vicdan azabı benlikten gelir. Tövbe Tanrı’nın Ruhundan gelir.

8. Amaçsızlık / Anlamsızlık Hissi

Hayat Tanrı’ya itaat eden bir yaşam sürdüğünüzde gerçekten yaşanmaya değer bir hal alır.

 

Özgürlüğe mi İhtiyacınız Var?

Bağışlamak öncelikle bir seçimdir ve ikinci olarak bu seçimin devamında seçimimizi sesli olarak açıklamaktır. Sadece aklınızdan geçirmekle bir kişiyi bağışlayamazsınız, çünkü bu şekilde ruhunuzdan çıkartmamış olursunuz. Yüksek sesle ilan etmek, bağışlama sürecini tamamlamanın anahtarıdır. Bağışlama konusunda yardıma mı ihtiyacınız var? Hem kendinizi hem de insanları bağışlama sürecini başlatmak için aşağıda bulunan dua rehberini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.