Duygusal Şifa ve Arınma

İsa Mesih Sizi Yaralarınızdan Özgür Kılabilir

İncindiniz mi, red mi edildiniz, aşağılandınız mı, yok mu sayıldınız ya da suiistimal mi edildiniz? Bu hisler bizi hem fiziksel hem de duygusal olarak yaralar. Tanrı’dan olmayan bir duygu içimize köklerini saldığında, buna ruhun yaralanması adı verilir. Peki ruhunuzun yaralı olup olmadığını nasıl bilebilirsiniz? Geçmişte size yara vermiş bir olayı ya da size yara vermiş bir kişiyi düşünün. Eğer üzüntü, suçluluk, utanç, öfke ve nefret duyguları yeniden ortaya çıkıyorsa, bu hala yaralı olduğunuz anlamına gelir. Eğer duygusal olarak iyileşmediyseniz, özgür değilsiniz demektir. Ve eğer özgür değilseniz, sevinciniz olmaz!

Eğer geçmişte aldığınız bir yaradan dolayı hala acı çekiyorsanız, özgürlüğe ve arınmaya ihtiyacınız vardır. Kırık kalplilerin yaralarını yalnızca İsa iyileştirebilir. Utanç ve suçluluk hislerini yalnızca İsa’nın kanı temizleyebilir. Eğer duygusal yaraların yükü altındaysanız, bunları İsa Mesih’in çarmıhına getirmek çok önemlidir. Eğer bu yaraların köklerini yok etmezseniz, ruhsal tutsaklık altında yaşamaya mecbur kalırsınız.

Dua Rehberini Buradan İndirebilirsiniz. 

İsa şifasını ve sevgisini üzerimize dökmeyi arzular! Eğer iyileşmeye, kurtulmaya ve Mesih’te temizlenmeye hazırsanız, aşağıdaki bilgileri doldurun ve Dua Rehberini indirin. İsa Mesih bugün sizi özgür kılsın!