ÇARMIHTA GÜÇ VARDIR

ÇARMIHTA GÜÇ VARDIR 

Çarmıh Nedir?
Çarmıh İsa’nın bizim için sunduğu kurbandır. İsa bizim için lanetlenerek ölüm oldu ve dünyanın tüm günahlarını mezara gömdü. Üçüncü gün ölümden dirilerek Şeytan’ı yendi. İşte çarmıh bu mutlak değiş tokuş simgelemektedir; İsa biz günaha düşmeden önceki yaşamlarımıza ve bereketlerimize yeniden kavuşabilelim diye kendi yaşamını feda etti. Göksel Babamızla ilişki içesinde yaşamak ve hem günahsız hem de lanetten uzak olmak üzere tasarlandık. İsa günahsız kanını üzerimize dökerek bize kimliğimizi ve yetkimizi yeniden verdi. İsa Kendisi aracılığıyla bizi mükemmel kıldı!

Çarmıhı Yaşamıma Nasıl Yansıtabilirim
İsa’nın çarmıh üzerinde tamamladığı iş, İsa adında her tür günah ve lanet üzerinde zafer kazanıp her tür ruhsal bereketle yürümenin tek yoludur. Eğer inanmıyorsak, Şeytan’a hayatımıza girebileceği bir açık kapı bırakmış oluruz. İsa Mesih’in kurbanı ve dirilişi aracılığıyla Tanrı’nın lütfuna iman edip O’nun lütfunu aldığımızda, zaferli oluruz ve karanlığın tüm güçleri üzerinde yetkimiz olur. Sunduğu kurbana ve dirilişine inandığınızı İsa Mesih’e söyleyin. İsa Mesih aracılığıyla günahın lanetinden özgür kılındığınıza iman edin ve Mesih’teki özgürlüğünüzü bugün alın!

Çarmıhın Yararlarına Göre Yaşayın:

Çarmıhın gücünü yaşamlarınıza almak için aşağıda bulunan dua rehberi ile birlikte ayetleri indirebilirsiniz! İsa Mesih’te her tür şifa, kurtuluş ve ruhsal bereket sizindir!